فعال و غیر فعال کردن JavaScript در فایرفاکس و کروم

اگر مشکلی در لود صفحات یا آپلود فایل ارسالی دارید احتمال بسیار زیاد جاوااسکریپت بر روی مرورگر شما غیرفعال است، به همین منظور آموزشی در این زمینه تهیه شده است که به سادگی میتوانید جاوااسکریپت را در مرورگر گوگل کروم یا فایرفاکس فعال یا غیرفعال کنید .

 

1- JavaScript در مرورگر فایرفاکس

 

در اینجا گام های ساده ای برای فعال و غیر فعال کردن جاوا اسکریپت در مرورگر فایرفاکس آمده است :

  • سربرگ جدیدی در مرورگر موزیلا فایرفاکس باز کنید، سپس مقدار about: config را در قسمت آدرس بار مرورگر تایپ کنید.
  • سپس به شما پیغام هشداری نشان داده میشود. بر روی عبارت !I’ll be careful, I promise کلیک کنید.
  • سپس شما لیستی از گزینه های پیکربندی را در مرورگر مشاهده خواهید کرد.
  • در قسمت جستجو ، مقدار javascript.enabled را جستجو کنید.
  • در اینجا شما گزینه ای را پیدا خواهید کرد که میتوانید با راست کلیک کردن روی مقدار آن، جاوا اسکریپت را فعال و غیر فعال کنید.

اگر true ، javascript.enabled باشد، با دوبار کلیک کردن روی آن به مقدار false تغییر خواهد کرد جاوا اسکریپت در این مرورگر غیر فعال میشود.

————————————————————————————-

2- JavaScript در مرورگر کروم

در اینجا گام های ساده ای برای فعال و غیر فعال کردن جاوا اسکریپت در مرورگر کروم آمده است :

  • روی منوی کرو در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید.
  • زیر منوی Settings را انتخاب کنید.
  • در پایین صفحه ای که مشاهد می کنید بر روی Show advanced settings کلیک کنید.
  • در قسمت  Privacy ، روی دکمه ی Content settings کلیک کنید.
  • در قسمت “Javascript” ، گزینه ی (Allowed (recommended و یا Blocked را انتخاب کنید

اطلاعات بازرگانی را با شتاب انتقال دهید

مديريت فرآيند تداركات به عنوان يكي از فرآيندهاي زنجيره تأمين با هدف کسب كالا يا خدمات مورد نياز با كمترين هزينه و در بهترين شرايط زماني، مكاني، كمي و كيفي جايگاه ويژه‌اي در مديريت كسب و كار دارد. در يك نگاه كلي، فرآيند تداركات از مرحله شناسايي نيازمندي‌ها تا دريافت خدمات يا كالاي خريداري شده براي رفع نيازمندي را شامل مي‌شود.

تعاریف مختلفی از  سیستم تدارکات الکترونیکی به عنوان بخشی از تجارت الکترونیکی مطرح شده است. بر اساس انتشارات بررسی شده از گروه تحقیقاتی فناوری اطلاعات، تدارکات الکترونیکی‌ اساساً یک سیستم کاربردی خرید و تدارک مبتنی بر اینترنت است که جریان خرید شرکای تجاری را آسان ساخته، بهره‌وری تجارت را از طریق زنجیره تأمین بالا برده و توانایی‌های استراتژیک تجارت الکترونیکی را در دنیای اینترنت فراهم می‌سازد.

به بیان دیگر، سیستم‌های تدارکات الکترونیکی، در راستای به‌دست آوردن مواد و قطعات از طریق وب یا به‌کارگیری استانداردهای سنتی تبادل الکترونیکی اطلاعات، برای ساخت داخلی(تهیه مستقیم) یا تدارکات و تجهیزات اداری (تهیه غیرمستقیم)، استفاده می‌شود. به بیان كارآبلو، محقق حوزه اقتصادی، تدارکات الکترونیکی به عنوان تکنولوژیی تعریف شده است که برای تسهیل به دست آوردن کالاها به وسیله سازمان‌های تجاری یا دولتی از طریق اینترنت طراحی شده است.

تدارکات الکترونیکی خرید و فروش تدارکات و خدمات  میان بنگاه‌ها یا بنگاه با مشتری از طریق اینترنت است. وب سایت‌های تدارکات الکترونیکی ‌به کاربران شناخته شده و امکان جست‌وجو به دنبال فروشندگان و خریداران کالاها و خدمات را می‌دهند

به عنوان جمع‌بندی سيستم‌هاي تداركات الكترونيكی به‌طور معمول كاملاً مبتني بر وب بوده و از طريق اينترنت كنترل و هدايت مي‌شوند و كاملاً خودكار هستند . اين سيستم‌ها جريان تأمين كالا و خدمات را بين تأمين‌كننده و خريدار كاملاً يكپارچه مي‌كنند .

 

مدیریت صحیح فرآیند تدارکات با سامانه استعلام خرید الکترونیکی

مديريت فرآيند تداركات به عنوان يكي از فرآيندهاي زنجيره تأمين با هدف کسب كالا يا خدمات مورد نياز با كمترين هزينه و در بهترين شرايط زماني، مكاني، كمي و كيفي جايگاه ويژه‌اي در مديريت كسب و كار دارد. در يك نگاه كلي، فرآيند تداركات از مرحله شناسايي نيازمندي‌ها تا دريافت خدمات يا كالاي خريداري شده براي رفع نيازمندي را شامل مي‌شود. به دليل ارتباطي كه بين اين فرآيند و ديگر فرآيندهاي زنجيره تأمين وجود دارد، هرگونه بهبود در آن مي‌تواند بر عملكرد كسب و كار و حتي كل زنجيره تأثير بگذارد. در هر فرآيند تداركات سه جزء اصلي وجود دارد كه عبارت است از خريدار، فروشنده و موجوديت مورد معامله كه هر يك از آنها داراي ويژگي‌هايي هستند و به نحوي در تصميمات ظاهر مي‌شوند(استراتون، 2011).

سامانه تدارکات الکترونیکی

اينترنت فرصت‌هاي بسياري را براي بهبود فعاليت‌هاي زنجيره تأمين به خصوص در حوزه تدارك فراهم كرده است. يكي از اين زمينه‌هاي نوظهور، تداركات الكترونيكی است. استفاده از اينترنت براي انجام فرآيندهاي تأمين و تداركات را تداركات الكترونيكی مي‌نامند. با استفاده از راه‌حل‌هاي ارايه شده در زمينه تداركات الكترونيكی مي توان فعاليت‌هاي تدارك را در طول زنجيره يكپارچه كرد. تداركات الكترونيكی با استفاده از تكنولوژي اينترنت فعاليت خريد و تأمين را در سازمان‌ها مكانيزه مي‌كند. با توجه به اين كه بسياري از سازمان‏ها درصدد كاهش هزينه‌هاي ستادي و مديريتي خود بوده و علاقمند به مدیریت جريان نقدي به نحو مطلوب‌تري هستند، سيستم‌هاي تداركات الكترونيكی مي‏توانند به عنوان يك ابزار كارا و مؤثر در اين زمينه مطرح شوند. تداركات تهيه و خريد اقلام و تجهيزات مورد نياز است و مي‌تواند موارد انتخاب تأمين‌كننده، ثبت و بررسي نيازها و درخواست‌هاي خريد، تأييد سفارشات، پردازش سفارش خريد، اقدام براي به اجرا گذاردن سفارش‏ها، هماهنگي پرداخت قيمت اقلام، بارگيري و دريافت اقلام را شامل شود. در واقع تداركات الكترونيكی انجام امور یادشده، از طريق اينترنت است.

 

یکی از فعالیت های کلیدی و اثر گذار بر هر سازمان، نهاد یا بنگاهی فعالیت های بخش مدیریت سازمان است.مدیریت کارامد و موثر باید بتواند منابع سازمان را طوری در سازمان تخصیص دهد که بالاترین سطح رضایت در کارمندان و مشتریان و همچنین با حداقل هزینه ایجاد کند. حداقل هزینه به معنای هزینه نکردن نیست بلکه درست و بجا هزینه کردن است.طبق نظریه اقتصاد خرد منابع سازمانی میتواند نیروی کار، سرمایه، زمین، تکنولوژی و اخیرا اطلاعات نیز به عنوان یکی از این منابع معرفی شده است. بطوری که امروزه اطلاعات یکی از منابع اصلی و تاثیر گذار بر فرآیندهای مدیریتی می دانند.

امروزه سیستم های اطلاعاتی کاربردهای گسترده ای در زمینه های خدمت رسانی، تولید، آموزش، ارائه راهکارها و اخذ تصمیمات بهینه دارد. البته باید با دیدی سیستمی ضرورت آن احساس کنیم تا به این سمت حرکت کنیم. بنگاههای اقتصادی در ایران هنوز ضرورت حرکت به این سمت آنگونه که شایسته هست احساس نکرده است.

وقتی صحبت از شفافیت اقتصادی و جلوگیری از فساد می‌شود، تمامی دولت‌ها خود را پیش‌قدم در آن می‌دانند. یکی شعار مبارزه با فساد سر می‌دهد و دیگری شعار ایجاد شفافیت اقتصادی و ایجاد اتاق‌های شیشه‌ای برای نظارت بیشتر و بهتر بر بخش‌های اقتصادی. اما وقتی پای اجرا به میان می‌آید، اجرایی کردن آن به سادگی صحبت کردن در مورد آن نیست.

تقریباً تمامی بخش‌های دولت، استفاده از سامانه‌های مختلف در بخش‌های مختلف اقتصادی را یکی از ابزارهای اصلی دولت در توسعه اقتصادی و مبارزه با فساد می‌دانند و سعی می‌کنند در بخش‌هایی که نظارت یا شفافیت کافی در آنها وجود ندارد با ایجاد سامانه‌های الکترونیکی و استفاده از فناوری اطلاعات بخشی از شفافیت به آن بازگردد. اما پیاده و اجرایی کردن این سامانه‌ها نیز به سادگی صحبت کردن و برنامه‌ریزی برای آنها نیست.

سامانه تدارکات الکترونیکی یکی از آن سامانه‌هاست که میتواند با حذف واسطه ها محصولات را با قیمت و کیفیت واقعی و صرفه­ جویی در هزینه ها بدست مصرف کننده برساند لذا از اهمیت بالایی برخوردار می­باشد. همچنین با پیشرفتهای سریع در زمینه فناوری استفاده از این نوع سامانه ها در دنیای امروز کاملا ضروری بنظر میرسد.

 

اگر این نیاز را در سازمان خود حس نموده اید میتوانید جهت تماس با بخش فروش و مشاوره از روش های زیر بهره مند گردید :

شماره تماس : 02144293496

شماره فکس : 02143851753

 

آدرس سامانه استعلام خرید الکترونیکی سازمان ها

اينترنت فرصت‌هاي بسياري را براي بهبود فعاليت‌هاي زنجيره تأمين به خصوص در حوزه تدارك فراهم كرده است. يكي از اين زمينه‌هاي نوظهور، تداركات الكترونيكی است. استفاده از اينترنت براي انجام فرآيندهاي تأمين و تداركات را تداركات الكترونيكی مي‌نامند. با استفاده از راه‌حل‌هاي ارايه شده در زمينه تداركات الكترونيكی مي توان فعاليت‌هاي تدارك را در طول زنجيره يكپارچه كرد. تداركات الكترونيكی با استفاده از تكنولوژي اينترنت فعاليت خريد و تأمين را در سازمان‌ها مكانيزه مي‌كند.

با توجه به اين كه بسياري از سازمان‏ها درصدد كاهش هزينه‌هاي ستادي و مديريتي خود بوده و علاقمند به مدیریت جريان نقدي به نحو مطلوب‌تري هستند، سيستم‌هاي تداركات الكترونيكی مي‏توانند به عنوان يك ابزار كارا و مؤثر در اين زمينه مطرح شوند. تداركات تهيه و خريد اقلام و تجهيزات مورد نياز است و مي‌تواند موارد انتخاب تأمين‌كننده، ثبت و بررسي نيازها و درخواست‌هاي خريد، تأييد سفارشات، پردازش سفارش خريد، اقدام براي به اجرا گذاردن سفارش‏ها، هماهنگي پرداخت قيمت اقلام، بارگيري و دريافت اقلام را شامل شود. در واقع تداركات الكترونيكی انجام امور یادشده، از طريق اينترنت است .

سیستم معاملات الکترونیکی سیماتندر راه حلی نوین برای تامین کالا و خدمات سازمان ها میباشد.

آدرس اختصاصی برخی از شرکت ها به شرح ذیل میباشد که این سامانه به صورت مرجع می باشد :

استعلام های خرید نیروگاه شهید رجایی : https://simatender.ir/rpgm

استعلام های خرید نیروگاه نکا (شهید سلیمی) : https://simatender.ir/neka

استعلام های خرید نیروگاه بیستون : https://simatender.ir/bisotoun

استعلام های خرید شرکت بهمن دیزل : https://simatender.ir/bahmandiesel

استعلام های خرید نیروگاه یزد : https://simatender.ir/ypgm

استعلام های خرید شرکت نفت و گاز اروندان : http://aogckala.com/current/all-inquiry

استعلام های خرید شرکت توربین های گازی خاورمیانه (MIGT) :

https://simatender.ir/migt

 

تامین کنندگان به صورت رایگان به تمامی استعلام های بهاء دسترسی دارند و از طریق همین سامانه باید قیمت های پیشنهادی خود را ارسال نمایند .

گواهی نامه امنیتی سامانه سیماتندر

با توجه به اهمیت امنیت در بخش تدارکات، این شرکت با همکاری بزرگترین شرکت امنیتی ایران توانسته است مراحل و تست های نفوذ را با موفقیت به پایان برساند .

با وجود امنیت اطلاعات میتوان خیال مدیران ارشد سازمان ها و تامین کنندگان را راحت نمود .

خاطرنشان میسازد سامانه استعلام خرید الکترونیکی سیما تندر ، اولین و تنها سامانه به صورت شبکه ای و رایگان در کشور میباشد که به آدرس simatender.ir در دسترس همگان میباشد .

 

اهمیت رضایت مندی مشتری

از دیدگاه سنتی مشتری کسی است که فرآورده های شرکت یا سازمان را خریداری می کند یا به عبارت دیگر مشتری کسی است که کالا و یا خدمات دریافت می کند. این تعریف دیگر رسا وکامل نمی باشد. تعریف بهتری از مشتری چنین است: “کسی که شرکت یا سازمان مایل است تا با ارزشهایی که می آفریند بر رفتار وی تأثیر بگذارد” .

امروزه باتوسعه مفهوم بازاریابی ورقابت،سازمان های خدماتی ازجمله بیمه ها به این موضوع پی برده اند که برای رسیدن به اهداف خود یا فرارفتن ازآن ها باید رضایت مشتریان راجلب نمایند.

ازاین روسازمان ها می کوشند تابا کسب رضایت مشتریان سهم خودازبازار راافزایش دهند. سازمان های بیمه ای نیز ناچارند به مشتری خود یعنی بیمه گذار توجه نمایند زیراشکست وپیروزی آنان باجلب رضایت مشتریانشان قرین است.

آقای جیمز ابراین درمورد حفظ مشتری واهمیت مشتریان می گوید:

فروش به یک مشتری جدید شش برابربیشتر ازفروش به مشتری موجود هزینه دارد.

یک مشتری ناراضی معمولی درباره تجربه خود معمولابا 8 تا 10 نفرصحبت می کند.

یک سازمان می تواند ازطریق افزایش سالانه 5 درصد درحفظ مشتری،سودخود را 85  درصد افزایش دهد.

امکان فروش اضافی به یک مشتری جدید 15 درصداست درحالی که امکان فروش اضافی یک محصول به مشتری موجود 50 درصد است.

آقای دکتر آهنچی ازمشتریان به عنوان دارایی های استراتژیک یاد می کند: وضعیت بازار،تکنولوژی های جدید،رویکردهای نودربازاریابی،سبب شده است که سازمان ها اطلاعات زیاد وکاملی درباره مصرف کنندگان جمع آوری،ثبت وتجزیه وتحلیل نموده ومورد استفاده قرار دهند. مدیران آگاه دریافته اند که دارایی آن ها،تنها آن نیست که دردفتر دارایی یا ترازمالی مطرح است،یلکه داشتن کارکنان آگاه،داناو باانگیزه ویک نظام آموزنده وهمچنین تکنولوژی که بتواند دقیقا تمایلات،نیازها ودرخواست های مشتریان راتشخیص داده وانگیزه ها ورفتارهای آن هارا در انتخاب محصول تشخیص دهند،بسیار مهم است.

این سازمان ها طبعا تقاضای مشتریان رابه عنوان اساس گزینش نوع محصول وخدمات سازمان قرار می دهند. اما موضوعی که جدید است این که مدیران فعال امروزی ،این مشتریان را به عنوان دارایی های استراتژیک سازمان محسوب می دارند وجلب رضایت آن ها رادر الویتهای بالادر تولید وارائه خدمات منظور می نمایند. در حقیقت می توان گفت که این نوع نگرش سبب شده تا مشتری به عنوان یک دارایی استراتژیک محسوب شودو موضوع رابطه خوب بامشتری وایجاد وحفظ وفاداری او به سازمان و خدمت،بخشی ازبرنامه های مدیریت به حساب می آیند.

دستیابی به رضایت مشتری یکی از اهداف اولیه ی بازاریابان است. بدون کسب رضایت مشتری، کسب وفاداری او امکان پذیر نیست. رضایت مشتری نشانه ی کیفیت تصمیمات بازاریابی است. در تبیین رضایت، سه شرط لازم است: اول اینکه انتظارات باید شکل گیرد. تشکیل ارزیابی ها شرط دوم است و شرط سوم این است که انتظارات و ارزیابی ها اجازه می دهند تا مقایسه مستقیم صورت گیرد .

رضایتمندی مشتری به عنوان یکی از عناصر اصلی و الزامات شرکت سیما رایان روز میباشد که همواره به دنبال آن هستیم تا بهترین ها را خلق کنیم و به مشتری ارائه نماییم .

افتخار همکاری با شرکت نفت و گاز اروندان

با توجه به تلاش بی وقفه در زمینه بازرگانی و کسب تجربیات فراوان و استفاده از کارشناسان خبره در این زمینه و همچنین در بخش فناوری اطلاعات؛ مفتخر هستیم که شرکت نفت و گاز اروندان نیز به جمع مشتریان ما پیوسته است .

امید است تا با اضافه شدن سایر سازمان ها کمک شایانی به کاهش هزینه های ستادی و مدیریتی و همچنین شفاف سازی در امور تدارکات داشته باشیم .

لازم به توضیح است تامین کنندگان کالا و خدمات می توانند برای اطلاع از استعلام های خرید در کانال تلگرامی ما عضو شوند و به صورت کاملا رایگان در استعلام ها شرکت نمایند .

آدرس کانال :https://t.me/simatender

SimaTender

سود بالاتر با استفاده از سامانه تدارکات الکترونیکی

اينترنت فرصت‌هاي بسياري را براي بهبود فعاليت‌هاي زنجيره تأمين به خصوص در حوزه تدارك فراهم كرده است، يكي از اين زمينه‌هاي نوظهور، تداركات الكترونيكی است. استفاده از اينترنت براي انجام فرآيندهاي تأمين و تداركات را تداركات الكترونيكی مي‌نامند؛ با استفاده از راه‌حل‌هاي ارايه شده در زمينه تداركات الكترونيكی مي توان فعاليت‌هاي تدارك را در طول زنجيره يكپارچه كرد. تداركات الكترونيكی با استفاده از تكنولوژي اينترنت فعاليت خريد و تأمين را در سازمان‌ها مكانيزه مي‌كند.

SimaTender

با توجه به اين كه بسياري از سازمان‏ها درصدد كاهش هزينه‌هاي ستادي و مديريتي خود بوده و علاقمند به مدیریت جريان نقدي به نحو مطلوب‌تري هستند، سيستم‌هاي تداركات الكترونيكی مي‏توانند به عنوان يك ابزار كارا و مؤثر در اين زمينه مطرح شوند. تداركات تهيه و خريد اقلام و تجهيزات مورد نياز است و مي‌تواند موارد انتخاب تأمين‌كننده، ثبت و بررسي نيازها و درخواست‌هاي خريد، تأييد سفارشات، پردازش سفارش خريد، اقدام براي به اجرا گذاردن سفارش‏ها، هماهنگي پرداخت قيمت اقلام، بارگيري و دريافت اقلام را شامل شود. در واقع تداركات الكترونيكی انجام امور یادشده، از طريق اينترنت است.

SimaTender.ir

بر اساس انتشارات بررسی شده از گروه تحقیقاتی فناوری اطلاعات،  تدارکات الکترونیکی‌ اساساً یک سیستم کاربردی خرید و تدارک مبتنی بر اینترنتیا سرویس میزبانی است که جریان خرید شرکای تجاری را آسان ساخته، بهره‌وری تجارت را از طریق زنجیره تأمین بالا برده و توانایی‌های استراتژیک تجارت الکترونیکی را در دنیای اینترنت فراهم می‌سازد. به بیان دیگر، سیستم‌های تدارکات الکترونیکی، در راستای به‌دست آوردن مواد و قطعات از طریق وب یا به‌کارگیری استانداردهای سنتی تبادل الکترونیکی اطلاعات، برای ساخت داخلی(تهیه مستقیم) یا تدارکات و تجهیزات اداری (تهیه غیرمستقیم)، استفاده می‌شود.

سامانه تدارکات الکترونیکی سیماتندر با تکیه بر دانش متخصصین خبره و باتجربه خود در حوزه IT و بازرگانی از سال 1392 تحقیقات را در این زمینه تکمیل نموده است و از سال 1393 آن را راه اندازی و به مرحله اجرا در آورده است که در حال حاضر به آدرس https://simatender.ir در دسترس همگان می باشد و چندین شرکت بزرگ از آن بهره مند میشوند .

مراحل ثبت پیشنهاد قیمت در سامانه استعلام خرید الکترونیکی

برای ثبت پیشنهاد در سامانه استعلام خرید الکترونیکی سیماتندر به آدرس https://simatender.ir مراحل خیلی ساده و به دور از پیچیدگی می باشد .

ابتدا باید در سامانه ثبت نام نمایید : https://simatender.ir/register

اگر اطلاعات ارسالی صحیح و درست باشد توسط تیم پشتیبانی سامانه مورد تایید قرار میگیرد ، این کار در زمان اداری کمتر از 6 ساعت انجام خواهد شد . بعد از تایید اکانت برای شما پیامک ارسال خواهد شد و از این طریق به شما اطلاع رسانی میشود .

حال شما می توانید از بخش ورود با زدن اطلاعات ورودی در سامانه login نمایید و استعلام های خرید جاری شرکت های مختلف را به صورت رایگان دانلود نمایید و پاسخ مناسب خود را ارسال نمایید .

شایان ذکر است شرکت های “مدیریت تولید برق شهید رجایی”,”مدیریت تولید برق نکا”,”مدیریت تولید برق منتظری اصفهان”,”توربین های گازی صنعتی خاورمیانه MIGT” و چندین شرکت دیگر که به زودی وارد سامانه خواهند شد ، در این سامانه عضو می باشند و شما می توانید با یک بار عضویت در تمام استعلام ها شرکت نمایید .

ثبت پیشنهاد قیمت در سیماتندر

ثبت پیشنهاد قیمت در سیماتندر

آموزش ویدئویی عضویت در کانال تلگرام سامانه استعلام خرید با موبایل